iPhone Kısa Devreye Düşmesi Nedir?

iPhone anakart tamiri yapılırken değişim işleminin olmadığını bilmeniz gerekiyor. Çünkü anakart değişimi yapıldığında telefonun IMEI ve seri numaralarının da değişmesi gerekir. Bunun içinde anakart değişimi işlemi sağlıklı olarak yapılan bir onarım değildir. iPhone anakart tamiri işlemi esnasında görülen en önemli sorunlardan biri de cihazın kısa devreye düşmesidir. iPhone telefonunuz durduk yere kendini kapatıyor ve açılmıyorsa bunun altında yatan birçok neden olabilir ve kısa devreye düşmesi de bu sorunlardan sadece bir tanesidir.

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone anakart onarımı esnasında kısa devrenin anakart üzerinde nerede meydana gelindiğinin bilinmesi çok önemlidir. Teknotax bu işlemi uzman ekip ve ekipmanları aracılığı ile yapar. Bu işlem esnasında öncelikli olarak termal kameralarımızı kullanarak arızanın nereden kaynaklı olduğunun tespiti sağlanır. Tespit işlemi sonrasında arızalı anakart parçaları yerinden sökülür ve hasarın meydana geldiği yolların onarılması sağlanır. Hasarlı olan yolların tamir işlemi yapılmadan yeni parçaların takılması söz konusu değildir. Bu işlem sonrasında ihtiyaç duyulan yeni parçalar yerine takıldıktan sonra telefon kullanılabilir hale gelecektir.Teknotax uzmanlık gerektiren tüm bu süreçleri çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirir. Üstelik biz iPhone anakart tamiri işlemini gerçekleştirirken sizde izlersiniz. Bu sayede hem güvenli hem de garantili bir tamir süreci gerçekleştirilmiş olur.

teknotax.com

“iPhone cep telefonlarının anakart sorununu hemen çözüp aynı gün içinde teslim ediyoruz.”

~ TeknoTax

iPhone Kısa Devreye Düşmesi Nedir?

iPhone anakart tamiri işlemi en çok kısa devreye düşmeden dolayı gerçekleştirilir. iPhone telefonunuz durduk yere kendini kapatıyor ve açılmıyorsa bunun altında yatan birçok neden olabilir ve kısa devreye düşmesi de bu sorunlardan sadece bir tanesidir.Aşağıdaki hususlar iPhone cep telefonlarının kısa devre yaptığının belirtileridir.

Genel Kısa Devre Nedenleri

  • Telefonun aşırı darbe almış olması
  • Yüksekten düşürme
  • Su ve diğer sıvılarla temas
  • Telefonu şarj ederken akımın fazla gelmesi
teknotax.com

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone anakart onarımı esnasında kısa devrenin anakart üzerinde nerede meydana gelindiğinin bilinmesi çok önemlidir. Teknotax bu işlemi uzman ekip ve ekipmanları aracılığı ile yapar. Bu işlem esnasında öncelikli olarak termal kameralarımızı kullanarak arızanın nereden kaynaklı olduğunun tespiti sağlanır. Tespit işlemi sonrasında arızalı anakart parçaları yerinden sökülür ve hasarın meydana geldiği yolların onarılması sağlanır. Hasarlı olan yolların tamir işlemi yapılmadan yeni parçaların takılması söz konusu değildir. Bu işlem sonrasında ihtiyaç duyulan yeni parçalar yerine takıldıktan sonra telefon kullanılabilir hale gelecektir.

Apple Logosunda Kalma Sorunu

iPhone anakart onarımı işlemlerinde bu en sık yaşanılan sorunlar arasında yer alır. Telefon zaman zaman açılıp kapanır. Bu sorunun nedeni ise telefonun yazılımsal ya da donanımsal olarak sorunlu olmasından kaynaklanmaktadır. Sorunun tespit edilmesiyle ilgili belirleyici olan ise logonun ne zaman takıldığı ile alakalıdır. Aşağıda bu sorunun tespiti ile ilgili bazı belirtiler yer almaktadır.

  • Açılışta Apple (elma) simgesinde kalıyorsa
  • Şarjda iken kapanıp tekrar açılmıyorsa
  • Yere düştükten sonra açılmıyorsa
  • Isınınca kapanıyorsa

Apple Logosunda Kalma Sorunu

Eğer telefonunuzda logo gelip gidiyorsa bu durumda sorun anakart üzerinde bulunan aksamlardan ya da yazılımsal sorunlardan kaynaklıdır. Yani sizin şikayetlerinizin tamamı sorunun belirlenmesinde bizim için önemlidir.

Tüm bu işlemlerin yapılabilmesi ancak uzman Teknotax ekibi ile mümkündür. Teknik servisimize telefonunuzu ister anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile gönderin isterseniz kendiniz getirin kısa süre içerisinde güvenli bir şekilde onarım gerçekleştirilecektir.

İPhone 6 Anakart Tamiri

iPhone 6 anakart tamiri işlemi profesyonel teknisyenler tarafından yapılır. Bizimle iletişime geçerek İPhone 6 anakart sorunları, iPhone 6 anakart fiyatı, iPhone 6 anakart değişimi ve iPhone 6 anakart değişimi fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İPhone 6s Anakart

iPhone 6 s anakart tamir işlemi profesyonel teknisyenler tarafından yapılır. iPhone 6s anakart fiyatı Teknotax tarafından en uygun şekilde belirlenmiştir. Bizimle iletişime geçerek iPhone 6 s anakart fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İPhone 7 Anakart

iPhone 7 anakart tamiri işlemi profesyonel teknisyenler tarafından yapılır. iPhone 7 anakart fiyatı Teknotax tarafından en uygun şekilde belirlenmiştir. Bizimle iletişime geçerek iPhone 7 anakart değişimi fiyatı ve iPhone 7 anakart değişimi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

İPhone 7 Plus Anakart

iPhone 7 plus anakart tamiri işlemi profesyonel teknisyenler tarafından yapılır. iPhone 7 plus anakart fiyatı Teknotax tarafından en uygun şekilde belirlenmiştir. Bizimle iletişime geçerek iPhone 7 plus anakart değişimi fiyatı ve iPhone 7 plus anakart değişimi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

İPhone 8 Anakart

iPhone 8 anakart tamiri işlemi profesyonel teknisyenler tarafından yapılır. iPhone 8 anakart fiyatı Teknotax tarafından en uygun şekilde belirlenmiştir. Bizimle iletişime geçerek iPhone 8 anakart tamiri fiyat ve iPhone 8 anakart değişimi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

İPhone 8 Plus Anakart

iPhone 8 plus anakart tamiri işlemi profesyonel teknisyenler tarafından yapılır. iPhone 8 plus anakart fiyatı Teknotax tarafından en uygun şekilde belirlenmiştir. Bizimle iletişime geçerek iPhone 8 plus anakart değişimi fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

İPhone 11 Modelleri

iPhone 11 anakart , iPhone 11 pro anakart, iPhone 11 pro max anakart, iPhone 11 pro max anakart fiyatı ve iPhone 11 anakart fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

İPhone X Anakart

iPhone x anakart fiyatı, iPhone x anakart tamiri, iPhone x anakart değişimi, iPhone x anakart tamiri fiyatı ve  iPhone x anakart değişimi fiyatı hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İPhone Xr Anakart

iPhone xs anakart , iPhone xr anakart fiyatı, iPhone xs anakart değişimi, iPhone xs anakart fiyatı, iPhone xs max anakart ve  iPhone xs max anakart fiyatı hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.